Bohaterscy strażnicy graniczni uratowali człowieka z płonącej ciężarówki! [Zdjęcia]

Wielkim bohaterstwem wykazali się strażnicy graniczni z Sanoka. Uratowali oni człowieka z płonącej ciężarówki która wcześniej miała poważny wypadek. Funkcjonariusze Straży Granicznej zjawili się na miejscu wypadku jako pierwsi i od razu rzucili się do pomocy.

Do zdarzenia doszło w środę, 23 listopada w miejscowości Lipowica w powiecie krośnieńskim. Strażnicy Graniczni patrolowali tam teren w ramach walki z nielegalną migracją. Nagle funkcjonariusze usłyszeli ogromny huk. Okazało się że był to wypadek drogowy w którym uczestniczyły dwa pojazdy ciężarowe. Patrol od razu wybrał się na miejsce zdarzenia i rozpoczął udzielanie pomocy.

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze zorientowali się że z jednego pojazdu wydobywał się już dym. Strażacy zobaczyli że w środku pojazdu znajduje się człowiek który nie może opuścić kabiny kierowcy. Mundurowi od razu ruszyli aby wyciągnąć poszkodowanego z ciężarówki która w każdej chwili mogła zacząć się palić lub wybuchnąć.

Po bohaterskiej akcji ratowniczej sanoccy strażnicy graniczni rozpoczęli zabezpieczanie miejsca wypadku oraz udzielili pomocy medycznej poszkodowanych podczas oczekiwania na profesjonalne służby medyczne.