Polacy popierają budowę muru na granicy z Rosją

Ponad 65 procent Polek i Polaków popiera pomysł budową muru na granicy Polsko-Rosyjskiej przy obwodzie kaliningradzkim. Taki rezultat dał sondaż przeprowadzony przez United Surveys dla portalu Wirtualna Polska. Idea budowy zapory została zgłoszona przez Prawa i Sprawiedliwości. Co interesujące pomysł jest w dużej mierze popierany przez elektorat opozycji.

Pomysł budowy muru ogłosił w listopadzie minister obrony narodowej Pan Mariusz Błaszczak. Poinformował on wówczas że zapora będzie przypominała tą zbudowaną wcześniej na granicy polsko-białoruskiej. Czyli będzie to płot o wysokości 2,5 metra oraz szerokości 3 metrów.

Potrzebę utworzenia na granicy tego muru argumentował Stanisław Żaryn który pełni funkcję pełnomocnika rządu do spraw bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP:

Mamy świadomość z jakim państwem graniczymy. Przypomnijmy, że Rosja to kraj, który prowadzi bardzo brutalną wojnę przeciwko Ukrainie i prowadzi również wojnę hybrydową przeciwko państwom Zachodu, głównie państwom wschodniej flanki NATO

– powiedział w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej.

Przeciwko budowie muru w badaniu opowiedziało się niecałe 23 procent respondentów a 12 procent nie miało w tej sprawie zdania. Sondaż został przeprowadzony w dniach od 4 do 5 listopada tego roku metodą CAWI & CATI.