Sondaż: Główne partie tracą poparcie. Zyskuje mała partia

Gdyby wybory odbyły się już w najbliższą niedziele to nadal wygrałaby je Zjednoczona prawica na którą chce głosować prawie 36% badanych. Taki wynik jednaj musi być wielce niezadowalający dla rządzącej partii ponieważ wiąże się z utratom aż 33 mandatów względem ostatnich wyborów do Sejmu co oznacza że partii Jarosława Kaczyńskiego zabrakłoby aż 29 mandatów poselskich aby mieć samodzielną większość w Sejmie.

Druga partią niezmiennie okazuje się Koalicja Obywatelska która uzyskała wynik 27,7 procent. Jest to strata 0,6 punktu procentowego względem poprzedniego badania.

Na ostatnim miejscu na podium uplasowała się Polska 2050 Szymona Hołowni, która może liczyć na 11,6 procent w tym sondażu. Jest to pierwsza partia która zyskuje poparcie w tym sondażu ponieważ jej wynik jest o 0,3 punktu procentowego lepszy niż poprzednio.

Najwięcej od ostatniego sondażu zyskała Lewica której wynik 11,2 procent jest o aż 1,4 pkt. proc. lepszy niż za poprzednim razem.

Ostatnim ugrupowaniem które będzie brać udział w podziale mandatów poselskich jest Polskie Stronnictwo Ludowe na które chce głosować prawie 7 procent ankietowanych. Partia tym samym zanotowała niewielki wzrost o 0,2 punktu procentowego.

Do sejmu nie dostały by się takie partie jak Konfederacja i Kukiz’15.