W oknie życia pozostawiono miesięcznego chłopca

W oknie życia został znaleziony miesięczny chłopiec. Do zdarzenia doszło w środę, 4 stycznia w Zielonej Górze (województwo lubuskie). Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej zgodnie z panującymi procedurami w takie sytuacji zawiadomił służby a dziecko przetransportowano do szpitala.

W tak zwanym „Oknie życia” prowadzonym przez Caritas w Zielonej Górze pozostawiony został chłopiec urodzony miej więcej miesiąc temu.

Na szczęście miesięczny chłopiec został szybko znaleziony i przekazany do odpowiednich służb. Miejmy nadzieję, że zostanie szybko znalezione dla niego odpowiednie miejsce zamieszkania i zostanie otoczony odpowiednią opieką. To bardzo ważne, aby dziecko miało szansę na normalny i szczęśliwy rozwój.

Nie wiadomo kim była, ani co skłoniło osobę, która pozostawiła dziecko do takiej decyzji. Warto wiedzieć że w Polsce istnieją różne instytucje i organizacje, które pomagają kobietom w ciąży lub młodym rodzicom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji. Można się do nich zwrócić o pomoc i wsparcie.